استفاده از کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار سیاه دانه

O2-Zap

۱- استعمال بیرونی یا مالیدنی

– درمان سرفه های سرد ناشی از سرما، درد سینه و تنگی نفس

– خارج کردن جنین مرده و زنده و پرده های جنین

– درمان سیروز، آسیت و کبد چرب

– درمان لک و پیس صورت

– درمان گرفتگی های عضوی یا روده ها، دفع باد

– رفع خال، زگیل، ترک پوست بدن، پیسی، پسوریازیس و اگزمای ترشح دار ( که باید با کمی سرکه مخلوط شود)

– درمان فلج، درد سرد مفاصل، خواب رفتگی دست و پا و خستگی ها ی مزمن

– مالیدن ( و نیز خوردن) کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار مخلوط با کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون و کندر برای افزایش نیروی جنسی مفید است.

– چکاندن کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار در بینی گرفتگی بینی را باز می کند و در فلج عصب صورتی موثر است.

۲- استفاده خوراکی

– خوردن کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار سیاه دانه به دفع سنگهای ادراری ، سوزش ادرار و بزرگی پروستات موثر است.

میزان مصرف خوراکی در سرد مزاجان تا ۸ گرم در روز و در گرم مزاج ها تا ۲ گرم است

۱- پاک کردن آرایش با کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار نارگیل:

بسیاری از محصولات تجاری پاک کننده آرایش حاوی الکل فراوان، پترولیوم و پارابن و کارسینوژن هستند که این مواد باعث حساسیت و آسیب پوست می شوند. این مواد حتی می توانند اختلالات هورمونی ایجاد کنند. یک پنبه آرایشی را به کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار نارگیل آغشته کنید و روی پوست بکشید و آرام پاک کنید. اگر از محصولات آرایشی ضد آب استفاده کرده اید اجازه بدهید کمی کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار نارگیل روی پوست تان بماند و سپس آن را به راحتی پاک کنید.

۲-کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار نارگیل نرم کننده طبیعی پوست:

این کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار یکی از بهترین نرم کننده ها و رطوبت رسان های طبیعی پوست است. بعد از شست وشوی پوست به راحتی کمی از کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار را روی پوست تان ماساژ بدهید. هر بخشی از پوست که خشکی بیشتر دارد زمان بیشتری ماساژ بدهید تا خوب جذب شود. کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار نارگیل راحت تر و بیشتر از هر لوسیون دیگری جذب پوست می شود. اگر استفاده از آن را بیشتر کنید متوجه لطافت و شفافیت پوست تان می شوید.

۳- کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار نارگیل یک نرم کننده و حالت دهنده عمیق مو:

خشکی و وز شدن موها را با قدرت کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار نارگیل از بین ببرید. موها را با کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار نارگیل کاملاً بپوشانید و ۳۰ دقیقه صبر کنید. کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کاملا پوست سر و تارهای مو را رطوبت رسانی می کند و درخشندگی و نرمی و لطافت ویژه ای به موها می دهد و این کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار همچنین مانع از دست رفتن پروتئین مو بر اثر شست وشو می شود. بعد از ۳۰ دقیقه موها را با شامپو بشویید و آب کشی کنید.

لایه برداری پوست صورت در خانه با کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار نارگیل و اسکراب طبیعی

۴- ماسک لاایه بردار پوست با کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار نارگیل:

با ترکیب کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار نارگیل و نمک دریایی اسکراب مخصوص خودتان را تهیه کنید. نمک لایه های مرده پوست را بر می دارد و کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار نارگیل مانند یک صابون عمل می کند و پوست را نرم می کند. این کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار باعث می شود مدت ها بعد از شست وشو هم پوست تان مرطوب بماند. این اسکراب ساده را یک بار امتحان کنید.

۵-درمان لب های خشک با کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار نارگیل:

ویژگی نرم کنندگی و رطوبت رسانی کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار نارگیل از آن یک کرم  (یا روغن) ساده اما فوق العاده برای درمان خشکی و ترک لب ها می سازد. کمی کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار نارگیل را روی لب ها بمالید و صبر کنید تا در معرض هوای اتاق خشک شود. همیشه می توانید کمی از کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار نارگیل را برای استفاده روی لب ها همراه داشته باشید.

۶- التیام پوست بعد از مانیکور با کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار نارگیل:

در مانیکور و پدیکور ممکن است مواد روی ناخن یا اطراف آن استفاده شود که باعث التهاب، حساسیت و قرمزی پوست دور ناخن شود. کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار نارگیل یک عصاره شفا بخش طبیعی برای برطرف کردن این التهاب هاست. این کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار برای ریشه ها و پوسته های اطراف ناخن هم مفید است. بعد از مانیکور یا پدیکور کمی کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار نارگیل به دست هایتان بمالید تا درد و التهاب آن آرام بگیرد.

کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار نارگیل یک نرم کننده و حالت دهنده طبیعی مو

۷- کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار نارگیل حالت دهنده مو و رفع وزی مو:

کمی کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار نارگیل را به جای انواع کرم  (یا روغن) مو استفاده کنید. این کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار بدون ایجاد زبری، سفتی و احساس سنگینی موها را در هر حالتی که می خواهید نگه می دارد.

۸- کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار نارگیل برای سفید کردن دندان در منزل و داشتن دندان های زیبا:

کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار نارگیل یک محصول آنتی باکتریال و ضد عفونی کننده است و برای سلامت دهان و دندان ها هم فوق العاده مفید است. دهان خوشبو می خواهید کمی کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار را روی زبانتان نگه دارید تا همه اسیدها و باکتری ها را از روی زبانتان پاک کند. این کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار برای سفید کردن دندان

    هم بسیار مفید است.

خواص کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون     
کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون دارای اسیدهای چرب غیر اشباع مونو (MUFA) و آنتی اکسیدان است که باعث طول عمر و کاهش بیماری های مرتبط با مصرف کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار های اشباع می شود.

 

خواص کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون برای سلامتی بدن:

 • کرم (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون سلامت شریان‌ها را تامین می‌ کند.
 • کرم (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون مانع آسیب رساندن رادیکال‌های آزاد حاصل از چربی‌ها و کرم (یا روغن) اوزون(اوزن) دار‌ها به سیستم‌ قلبی- عروقی می ‌شود.
 • کلسترول خون و به خصوص نوع بد آن یعنی LDL را کاهش می‌ دهد، بدون اینکه که نوع خوب آن یعنی HDL کاهش پیدا کند.
 • کرم (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون از مسموم و اکسیده شدن LDL کلسترول جلوگیری می‌ کند.
 • یکی دیگر از خواص کرم (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون این است که مانع رسوب پلاک ‌ها در جدار شریان شده و در نتیجه مانع تنگ شدن شریان‌ ها می ‌شود.
 • کرم (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون به علت دارا بودن چربی های غیر اشباع MUFA باعث اتساع سرخرگ ها شده و از این طریق باعث کاهش فشار خون بالا و بیماری های قلبی می شود.
 • تنظیم قند خون بدن از خواص کرم (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون است.
 • کرم (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون دارای آنتی اکسیدان های قوی مثل پلی فنول ها و فلاوونوئیدها می باشد که این آنتی اکسیدان ها باعث کاهش پر اکسیداسیون چربی ها در بدن و به دنبال آن کاهش استرس اکسیداتیو می شوند. در نتیجه بدن را از صدمه رادیکال های آزاد حفظ می کند و بدین طریق باعث کاهش ابتلا به انواع سرطان‌، خصوصاً سرطان پوست، روده و سرطان پستان در زنان می شود.
 • به علت خاصیت آنتی اکسیدانی کرم (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون، دیواره سرخرگ ها را از گزند رادیکال های آزاد محافظت کرده و چسبیدن LDL را به دیواره سرخرگ ها و همچنین ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد.

دیگر خواص درمانی کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون :
•     کاهش فشار خون بالا
•     درمان خون ‌ریزی لثه و تقویت لثه
•     تقویت حافظه
•    جلوگیری از سفید شدن مو
•     تسکین دردهای روماتیسمی

سایر خواص کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون

–  از جمله خواص کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون این است که اثر نرم کنندگی، ملین و صفرا دارد.

– کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون سنگ های صفراوی را دفع و یبوست های مزمن را درمان می‌کند، معالج قولنج‌های ناشی از ورم کلیه است.

– تسکین درد و سوزش سوختگی‌ها، درمان آفتاب زدگی و سرمازدگی، گزش حشرات، مار و عقرب  از دیگر خواص کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون است.

– پژوهشگران معتقدند مصرف کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون خطر سرطان سینه را در زنان کاهش می‌دهد.

تحقیق روی سلول‌های سرطان سینه در زنان نشان داد که اسید اولئیک کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون اثر ژن سرطان زای این بیماری را کاهش می‌دهد.

– پژوهشگران به زنان توصیه می‌کنند که در رژیم غذایی خود از زیتون و کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار آن استفاده کنند.

– همچنین کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون خاصیت نرم کردن عضلات و آرامبخشی درد استخوان را دارد.

-در مورد خواص کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون برای مو میتوان گفت که کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون به موها نرمی و لطافت خاصی می‌بخشد و باعث تقویت مو می‌شود.

– از بین بردن چین و چروک از جمله خواص کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون برای پوست است و باعث لطافت و نرمی و شادابی پوست صورت می شود.

– اجزای مغذی خاص در کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون می تواند دلیل تاثیر مثبت رژیم غذایی مدیترانه ای بر سلامت قلب باشد. این ترکیبات که تحت عنوان “فنل” نامیده می شوند اثر آنتی اکسیدانی ، ضد التهابی و جلوگیری از تشکیل لخته در عروق دارند.

– مصرف غذاهای غنی از ترکیبات فنلی می تواند سلامت قلبی عروقی را بهبود بخشد و بر قلب نیز تاثیر حفاظت بخش دارد.

– کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون دارای سدیم ، ویتامین A و E و آهن است .

– زیتون رسیده از نظر طب قدیم ایران گرم و قابض است و میوه نارس زیتون سرد و خشک است و کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون گرم و خشک است . برگ درخت زیتون نیز گرم و خشک می باشد .

– دم کرده برگ زیتون داروی خوبی برای پائین آوردن فشار خون است . بدین منظور باید ۲۰ عدد برگ زیتون را داخل ۳۰۰ گرم آب ریخته و آنرا بمدت ۱۵ دقیقه بجوشانید . سپس کمی قند بآن اضافه کرده و بمقدر یک فنجان دوبار در روز از آن بنوشید . بعد از دو هفته باید بمدت ۸ روز نوشیدن این دم کرده را قطع کنید و سپس ادامه دهید .

– دیگر خاصیت کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون کرم  (یا روغن) کش بودن آن است .

– رفع سرفه های خشک از دیگر خواص کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون است.

–  رفع خارش گزیدگی حشرات یکی دیگر از خواص کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون است که باید آن را به محل گزیدگی بمالید .

– بدن بچه هایی را که مبتلا به نرمی استخوان و کم خونی هستند با کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون ماساژ دهید اثر مفیدی دارد.

– برای رفع پیوره لثه ، کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون را بر روی لثه بمالید .

– یکی دیگر از خواص کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون در برطرف کردن خراش و ترک پوست است، برای این منظور گلیسیرین و کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون را بمقدار مساوی با هم مخلوط کرده و روی پوست بمالید .

یکی دیگر از خواص کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون در برطرف کردن خراش و ترک پوست است

خواص دارویی کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون

– جوشانده برگ درخت زیتون برطرف کننده نقرس و رماتیسم است .

– برای سرباز کردن جوش ها و کورک ها زیتون را له کرده و روی جوش یا کورک بمالید .

– دم کرده برگ درخت زیتون تب بر است.

– دم کرده و جوشانده پوست درخت زیتون تب بر و درمان کننده مالاریا است .

– پماد میوه نارس زیتون برای سوختگی مفید است.

– جویدن برگ زیتون برای از بین بردن زخم های دهان مفید است.

– از جمله خواص کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون میتوان به درمان سستی، فلج و لقوه و تقویت نیروی جنسی اشاره کرد. برای تقویت نیروی جنسی باید ۸۰ گرم کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون را با ۱۴ گرم کندر و ۱۶ گرم سیاه دانه مخلوط کرده و بمدت سه روز از آن بخورید.

– همچنین ماساژ پوست با کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون، تعریق زیاد را کاهش داده، مژه و ابرو را تقویت می‌کند. این درحالی است که ماساژ پوست سر با کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون سبب تقویت پوست و مو گشته و شوره سر را برطرف می‌سازد و موهای سپید شده را سیاه می‌ کند و این یکی دیگر از صدها خواص کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون برای مو هست.

– چند قطره کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون سریعا خارش و سوزش چشم و پلک راتسکین داده و آبریزش چشم را برطرف ساخته و قوه بینایی را تقویت می‌کند.

– مخلوط مساوی کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون و گلیسیرین نیز نقش مفیدی در معالجه پوست پای ترک خورده، درمان شوره سر و ریزش مو، جلوگیری از سفیدی مو دارد.

– در سرطان‌های سینه، روده‌ بزرگ و راست روده کاملاً مشخص شده که نوع چربی مصرف شده، یکی از عوامل مهم در ایجاد این سرطان‌هاست و مقدار چربی تأثیر چندانی در بروز آنها ندارد.

مطالعات بر روی خواص کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون نشان داده که این ماده میزان آسیب‌های سرطانی را کاهش داده و تعداد تومورهای توسعه یافته را به شکل آشکاری ‌کاهش می دهد و این تومورها تهاجم کمتر و درمان پذیری بیشتری دارند.
این اثر مربوط به وجود اسید لینولئیک است که یک اسید چرب امگا ۶ می‌ باشد. این اسید چرب در تولید پروستاگلاندین‌هایی موثر است که از ایجاد و توسعه تومورها جلوگیری می کنند.

– از فواید کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون این است که مصرف آن به صورت منظم، هر دو فشار خون سیستولی و دیاستولی را کاهش می‌ دهد و مقدار دوز داروهای لازم برای کاهش فشارخون را در بیماران کم می‌ کند.

از جمله خواص کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون کاهش احساس درد است

ویژگی های کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون

کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون بهترین کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار برای پخت و پز است زیرا در اثر حرارات خراب نمی شود.

دوام و مدت نگاهداری آن نسبت به کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار‌های دیگر بیشتر است و حتی می‌توان آن را فریز کرد.

کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون برای هیچ کس مضر نیست و همه افراد می توانند از آن استفاده کنند فقط میوه تازه و یاقوتی آن معده راسست می کند و ممکن است تولید استفراغ کنند .

خواص کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون و التهاب روماتیسمی:

التهاب روماتیسمی از بیماری‌های عفونی مزمن است که در مفاصل ایجاد می‌ شود. عوامل عفونی، ژن‌ها، هورمون‌ها و رژیم غذایی در بروز آن نقش دارند. از خواص کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون این است  که مصرف منظم آن باعث تسکین علائم این بیماری می ‌شود.

افرادی که میزان کمی کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون مصرف می ‌کنند، ۵/۲ برابر افرادی که رژیم غذایی سرشار از این کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار را دارند به التهابات روماتیسمی مبتلا می ‌شوند. مکانیسم این عمل هنوز مشخص نشده است، ولی این اثر احتمالاً به آنتی اکسیدان‌های موجود در کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون مربوط می ‌شود.

خواص کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون برای دستگاه گوارش:
کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون، صفرا بر است و باعث تخلیه کیسه صفرا می‌ شود، به این ترتیب که انقباض کیسه صفرا و تولید نمک‌های صفراوی را در کبد تحریک کرده و در نتیجه دفع کلسترول را از طریق صفرا افزایش می‌ دهد و از ایجاد سنگ‌های صفراوی جلوگیری می ‌کند.

کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون به علت داشتن سیتواسترول‌ها مانع جذب کلسترول در روده کوچک می‌ شود و جذب عناصر معدنی مثل کلسیم، منیزیم و آهن را افزایش می‌‌ دهد.کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون ملین است و از یبوست جلوگیری می‌ کند.
همچنین از خواص کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون این است که انگل‌ها و کرم  (یا روغن)‌های روده را از بین می ‌برد.

فواید کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون برای کاهش احساس درد:
ماده‌ای به نام اوله آکانتال در کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون وجود دارد که اثری مشابه قرص‌های مسکن مانند ایبوپروفن در کاهش درد دارد. آنزیم‌ مخصوصی در بدن وجود دارد که سبب آغاز درد می ‌شود و ماده اوله آکانتال جلوی فعالیت این آنزیم را می ‌گیرد، در نتیجه فرآیند احساس درد متوقف می‌ شود. با مصرف روزانه ۵۰ گرم کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون، حدود ۹ میلی ‌گرم اوله آکانتال به بدن می ‌رسد، این مقدار یک دهم میزان داروی ایبوپروفنی است که برای کاهش درد یک فرد بزرگسال تجویز می‌ شود.

کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون و چاقی:
در کشورهای غربی، چاقی مشکل بزرگ سلامت مردم است، زیرا میزان کالری دریافتی از طریق غذاهای مختلف افزایش یافته، ولی میزان فعالیت روز به روز کاهش می ‌یابد، در نتیجه چاقی اتفاق می ‌افتد.

کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون مانند سایر چربی‌ها، ۹ کیلو کالری انرژی دارد و به نظر می‌ رسد که مصرف آن باعث چاقی می ‌شود. ولی ثابت شده رژیم غذایی غنی از کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون بیشتر از غذاهای کم چرب به کاهش وزن کمک می‌ کند.پس یکی دیگر از خواص کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون درمان چاقی می باشد. در واقع آنچه در بروز چاقی مؤثر است، نوع چربی مصرف شده است، نه مقدار چربی موجود در غذا.

از دیگر خواص کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون میتوان به کاهش کشش ماهیچه‌های حلقوی در پایین معده اشاره کرد که در حرکت توده غذا به سمت روده تأخیر ایجاد می‌ کند، در نتیجه محتویات معده به آهستگی و به تدریج وارد دوازده می ‌شود و احساس سیری مدت بیشتری طول می ‌کشد و با کاهش اشتها فرد می‌ تواند غذای کمتری مصرف کند.

خواص کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون و تغذیه نوزاد:
رشد نوزادانی که مادران آنها کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون مصرف می ‌کنند، از نظر قد و وزن و رفتارهای روان شناختی بهتر است. همچنین نوزاد برای جلوگیری از اکسیداسیون مواد در اثر ورود اکسیژن هوا، به ویتامین E نیاز دارد. اگر چه میزان این ویتامین در کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون زیاد نیست، ولی برای جلوگیری از اثرات اکسیداسیون کافی است.

کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون و پیری:
بسیاری از بیماری‌های دوران پیری مثل پوکی استخوان و آلزایمر تحت تأثیر رژیم غذایی قرار دارند.
یکی دیگر از هزاران خواص کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون این است که با کمک به جذب کلسیم، باعث رسوب آن در استخوان‌ها شده و از پوکی استخوان جلوگیری می‌ کند.
کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون از بروز فراموشی و آلزایمر در افراد مسن جلوگیری می‌ کند، ولی مکانیسم عمل آن ناشناخته است. به نظر می ‌رسد اسیدهای چرب غیراشباع موجود در کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون می‌ تواند باعث حفظ ساختار غشای سلول‌های مغزی شوند.

فرآیند پیر شدن در انسان با آسیب‌ تدریجی و تغییر ساختمان پوست همراه است. تغییرات پوست مثل ضخیم شدن و از دست دادن قابلیت ارتجاعی لایه‌های پوست، به علت تجمع کلاژن باعث می‌ شود که پوست در برابر عوامل خارجی مثل تشعشات خورشیدی که رادیکال‌های آزاد را ایجاد می‌ کنند حساس شده و روند پیری تسریع شود.

مواد آنتی اکسیدان خصوصاً ویتامین E موجود در کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون از ایجاد رادیکال‌های آزاد و فرآیند اکسیداسیون در سلول‌های پوستی و ایجاد سرطان‌های پوست جلوگیری می‌ کند و کمک می ‌کند تا سلول‌های پوست انعطاف‌ پذیری خود را حفظ کرده و عوارض پیری دیرتر ظاهر شود

کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کنجد و خواص شگفت‌انگیز کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کنجد

کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کنجد حاوی آنتی اکسیدان‌های طبیعی است که باعث از بین رفتن سرطان‌های خفته در بدن شده و موجب جلوگیری از سرطان‌های دستگاه گوارش، پروستات و سینه می‌شود. این کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار همچنین به دلیل دارا بودن ویتامین E موجب شفافیت و لطافت پوست می‌گردد.

کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کنجد
کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کنجد در بین کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار‌های خوراکی به ملکه‌ی کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار‌ها مشهور است. دانه کنجد بیشترین میزان کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار را در بین دانه‌های کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) داری دیگر داراست اما با وجود این تولید آن بسیار کمتر از دانه‌های دیگر نظیر سویا، آفتابگردان و گلرنگ است.

کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کنجد به عنوان یک کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار با قیمت و کیفیت بالا شناخته می‌شود. این کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار بیشترین مقاومت و ماندگاری را در بین کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار‌های خوراکی با درصد بالای چربی غیراشباع دارد. نوع لیگنان و آنتی اکسیدان‌های طبیعی موجود در این کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار باعث بروز مقاومت بسیار بالا در برابر اکسیداسیون و خواص فیزیولوژیکی ارزشمند کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کنجد شده است.

ترکیب اسیدهای چرب کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کنجد به گونه‌ای است که برای هر سه مصرف سرخ کردن، پخت و پز و سالاد قابل استفاده است.

خواص کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کنجد
* کاهش دهنده سطح کلسترول بد خون(LDL) و افزایش جذب کلسترول خوب(HDL)
* کاهش فشارخون در افراد مبتلا به فشار خون بالا
* جلوگیری از سرطان‌های سینه، پروستات و سرطان‌های دستگاه گوارش
* جلوگیری از تصلب شرایین و بسته شدن عروق
* جلوگیری از بروز سکته قلبی
* جلوگیری از بروز آب مروارید
* شفافیت و لطافت پوست به دلیل غنی بودن از ویتامین E
* مناسب برای سرخ کردن به دلیل مقاومت بالای حرارتی
* کاهش ابتلا به بیماری پارکینسون
* جلوگیری از بیماری‌های مفصلی و آرتروز
* خواص آنتی اکسیدانی فوق‌العاده به دلیل وجود دو ماده شیمیایی sesamol و sesamin. آنتی اکسیدان‌ها با رادیکال‌های آزادی که به سلول‌ها آسیب می‌رسانند و به روند پیری سرعت می‌بخشند مقابله می‌کند.
* ویتامین E موجود در آن از بیماری آلزایمر جلوگیری می‌کند.

خواص ذکر شده در مورد کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کنجد بدین معنا نیست که شما آزادید هر چه قدر که می‌خواهید از آن در طی یک روز استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که کالری همه‌ی کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار‌ها یکسان است؛ یعنی هر ۵ گرم آن که معادل یک قاشق چای خوری می‌شود چیزی در حدود ۴۵ کیلوکالری انرژی دارد.

* کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کنجد تحریک پذیری غشاء مخاطی را کم می‌کند. این کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار برای درمان سرفه، یبوست، آرتریت و پوست خشک توصیه می‌شود.
* مصرف مرتب آن اضطراب را کاهش می‌دهد، گردش خون را تقویت می‌کند، مانع اختلالات عصبی می‌شود و سیستم دفاعی بدن را تقویت می‌کند.
* مصرف کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کنجد، نشاط آور است، هوشیاری ایجاد می‌کند، دردهای مزمن و گرفتگی عضلات را کاهش می‌دهد.
* ویتامین E موجود در آن به رشد مو سرعت می‌بخشد.
* برای افرادی که از کم خونی و سرگیجه رنج می‌برند مفید است.
* مصرف موضعی این کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار، پوست را نرم و لطیف می‌کند.
* خاصیت ضدقارچی و ضدباکتریایی دارد.
* غرغره کردن آن، باکتری‌ها، از جمله باکتری‌های سرماخوردگی از بین می‌برد.
* محافظ طبیعی در برابر اشعه‌ی فرابنفش به حساب می‌آید.
* مانع شوره‌ی سر می‌شود.
* از پوست در برابر کلر موجود در آب استخر محافظت می‌کند.
* ماساژ با کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کنجد انعطاف پذیری مفاصل را زیاد می‌کند.
* بریدگی‌ها و جراحت‌های سطحی را درمان می‌کند.
* پوست صورت به خصوص اطراف بینی را سفت می‌کند و مانع بزرگ شدن منفذهای پوستی صورت می‌شود.
*از بروز آکنه جلوگیری می‌کند.

خواص شیمیایی
ترکیب اسیدهای چرب کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کنجد

کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کنجد به گروه اسیدهای اولئیک – لینولئیک متعلق است. این کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کمتر از ۱۵ درصد اسید چرب اشباع دارد که بیشترین آن پالمیتیک و استئاریک و بیش از ۸۵ درصد مجموع اسیدهای چرب آن غیراشباع است. اسید اولئیک و اسید لینولئیک بیش از ۸۰ درصد کل اسیدهای چرب کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کنجد را تشکیل می‌دهند.

برخلاف کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار‌های گیاهی دیگر در این گروه، درصد اسید اولئیک کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کنجد حدود ۴۵ درصد و اسید لینولئیک آن حدود ۴۰ درصد از مجموع کل اسیدهای چرب آن می‌باشد.

استرول ها(sterols)
کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کنجد در مقایسه با سایر کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار‌های گیاهی، مواد غیرقابل صابونی(حدود ۲ درصد) بیشتری دارد. مواد غیرقابل صابونی شامل استرول ها، تری ترپن‌ها و تری ترپن الکل‌ها، توکوفرول ها و لیگنان‌های کنجد می‌باشد. کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کنجد یکی از منابع غنی استرول های گیاهی(فیتواسترول) می‌باشد. فیتواسترول ها یا استرول های گیاهی رقیب کلسترول در جذب هستند. بنابراین مصرف فیتواسترول موجب کاهش کلسترول خون و در نتیجه جلوگیری از حملات قلبی و عروقی می‌شود.

فیتواسترول ها و به طور خاص بتا سیتوسترول، از رشد سلول‌های سرطان کولون، سرطان پروستات و سرطان سینه نیز جلوگیری می‌کنند.

توکوفرول ها(Tocopherols)
شهرت کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کنجد به خاطر مقاومت در برابر اکسید شدن آن است. یکی از دلایل این مقاومت بیش از حد به خاطر وجود توکوفرول در این کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار است و میزان آن در کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کنجد ۱۲۰۰ میلی گرم بر کیلوگرم است. گاما توکوفرول بیشترین میزان موجود در کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کنجد را شامل می‌شود و پس از آن دلتا و آلفا هستند که حدود ۵ درصد توکوفرول موجود در کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار را شامل می‌شوند. در بین اقسام مختلف ایزومرهای توکوفرول، گاما توکوفرول قوی‌ترین آنتی اکسیدان موجود در کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار‌ها می‌باشد.

کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کنجد تحریک پذیری غشاء مخاطی را کم می کند. این کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار برای درمان سرفه، یبوست، آرتریت و پوست خشک توصیه می شود

این خاصیت آنتی اکسیدانی، ماندگاری این کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار را در برابر حرارت در مقایسه با کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار‌های دیگر بسیار افزایش داده است. مقاومت اکسیداتیو کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کنجد در برابر حرارت ۱۱۰ درجه سانتی‌گراد ۱۷٫۵ ساعت می‌باشد که این کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار را در دسته کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار‌های با مقاومت بالا قرار می‌دهد. همچنین نقطه دود این کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار ۲۲۶ درجه سانتی‌گراد می‌باشد. شایان ذکر است مقاومت حرارتی کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار‌های مخصوص سرخ کردنی در همین دما حداکثر ۱۴ ساعت می‌باشد. لذا از این کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار می‌توان در مصارف سرخ کردنی عمیق با طیب خاطر استفاده نمود.

نکته‌ی مهم
خواص ذکر شده در مورد کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کنجد بدین معنا نیست که شما آزادید هر چه قدر که می‌خواهید از آن در طی یک روز استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که کالری همه‌ی کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار‌ها یکسان است؛ یعنی هر ۵ گرم آن که معادل یک قاشق چای خوری می‌شود چیزی در حدود ۴۵ کیلوکالری انرژی دارد. پس مراقب باشید تا با مصرف بی رویه‌ی آن دچار اضافه وزن و در پی آن دچار مشکلات و بیماری‌های مختلف نشوید.

خواص کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار بادام تلخ‏


۱– مالیدن کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار بادام تلخ پاک کننده آثار لکه در صورت , کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار بادام تلخ رافع چین‏ و چروک پوست صورت

 ۲ افرادى که به درد کلیه‏ ها مبتلا هستند در صورتى که علت درد وجود سنگ نباشد و مربوط به بافت خود کلیه باشد مى‏ توان مقدارى از کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار بادام تلخ را با مقدارى نشاسته و مقدارى نعناى خشک پودر کرده، مخلوط کنید و بخورید. درد کلیه‏ ها را ساکت خواهد کرد.

۳ کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار بادام تلخ را با سرکه مخلوط نموده و بر پیشانى و اطراف سر بمالید. سردردهاى افراد سردمزاج را ساکت مى ‏کند.

۴ کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار بادام تلخ را در چشم بچکانید، قدرت بینایى را زیاد مى‏ کند.

۵ هر شب پوست سر را با کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار بادام تلخ ماساژ دهید. از طاسى سر جلوگیرى مى ‏کند.

۶ اگر کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار بادام تلخ به صورت خوراکى مصرف شود. براى دفع اخلاط چسبنده به دیواره دستگاه گوارش مفید است، کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار بادام تلخ تنگى‏ نفس و ورم شش را بهبود مى‏ بخشد.

کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار بادام تلخ, قدرت بینایى را زیاد مى‏ کند
۷ کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار بادام تلخ را نیمگرم نموده و در گوش بچکانید، بعد کمى پشم تمیز را گرم کنید و در گوش بگذارید و گوش را ببندید. اگر آب در گوش رفته باشد آن را خشک مى ‏کند و براى تسکین درد گوش و رفع صداى داخل آن مفید است، اگر روزى یک بار تکرار شود جهت حفظ و سلامت گوش مفید است.

۸ پس از باز کردن گچ از محل شکستگى، اگر محل را با کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار بادام تلخ مالش و ماساژ دهند، زودتر به حالت اولیه بازمى‏ گردد. گرفتگى عضلات را باز مى‏ کند.

تذکردر مورد کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار بادام تلخ‏: خوردن کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار بادام تلخ‏ همچنین دخول آن در رحم زنان باردار باعث سقط جنین مى‏ گردد. چون سمى است مصرف خوراک زیاد آن انسان را هلاک مى ‏کند.

طبیعت کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار بادام تلخ‏:
کمى گرم مایل به رطوبت است.

ترکیب شیمیایى کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار بادام تلخ‏:
مواد آلبومینوئیدى- املاح معدنى- آمولیسین- صمغ- قند- موسیلاژ

کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک از فشردن دانه‌ی گیاه کرچک استخراج می‌شود. کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک نخستین بار در هندوستان و آفریقا تولید شد. از این کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار که حاوی خواص ضد باکتری و ضد التهابی است،‌ می‌توان در ساخت انواع صابون‌ها، لوازم آرایشی، کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار‌های ماساژ، منسوجات، و داروها استفاده کرد؛ از این رو، کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک برای سلامتی و زیبایی انسان فواید بی‌شماری به همراه دارد. از این رو، جای تعجب نیست که بدانیم قرن‌ها است از کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک برای مقاصد پزشکی و درمانی استفاده می‌شود. بسیاری معتقدند بیش‌تر خواص کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک برای سلامتی و زیبایی از اسیدهای چرب اشباع نشده‌ی موجود در آن سرچشمه می‌گیرد.

کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک هم کاربرد داخلی دارد و هم کاربرد خارجی. استفاده از این کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار می‌تواند باعث تقویت و بهبود وضعیت دستگاه ایمنی بدن شود؛ از این رو، این داروی طبیعی خانگی می‌تواند در درمان ناراحتی‌ها و بیماری‌های فراوانی از جمله بیماری پارکینسون، تصلب بافت چندگانه یا ام ‌اس، ریزش مو، فلج مغزی، روماتیسم و آرتروز، یبوست، آفتاب سوختگی، ساییدگی پوست، قارچ پوستی، میگرن و غیره موثر باشد. بنابراین، با مطالعه‌ی این مقاله درباره‌ی جزییات خواص کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک برای سلامتی و زیبایی انسان، اطلاعات‌تان را در مورد این کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار بی‌نظیر بالا ببرید.

مطلب مرتبط: ۳۵ فایده کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کنجد برای مو ، پوست و سلامتی

الف. فواید کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک برای سلامتی و زیبایی

۱. تقویت دستگاه ایمنی بدن

سلامت دستگاه ایمنی نقش مهمی در محافظت از بدن در برابر انواع بیماری‌ها ایفا می‌کند. برای داشتن سبک زندگی سالم، مصرف کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک می‌تواند جزء یکی از ضروریات باشد، زیرا این کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار قادر است وضعیت دستگاه ایمنی بدن را بهبود ببخشد. این قابلیت جزء یکی از خواص کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک برای سلامتی به شمار می‌رود. مصرف کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک می‌تواند تولید گلبول‌های سفید را در دستگاه گردش خون افزایش دهد. از این رو، برای تقویت دستگاه ایمنی و پیشگیری از بروز عفونت‌ها می‌توانید از کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک استفاده کنید. پس از گذشت ۲۴ ساعت، تولید گلبول‌های سفید در بدن‌تان افزایش خواهد یافت.

۲. از بین بردن خال و زگیل

استفاده از کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک به عنوان یکی از درمان‌های خانگی موثر برای از بین بردن خال و زگیل به شمار می‌رود. به همین خاطر نیز تصمیم گرفتیم آن را در فهرست خواص کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک برای سلامتی و زیبایی قرار دهیم. استفاده از کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک می‌تواند خال‌ها و زگیل‌ها را از روی پوست‌تان برطرف کند. تنها کافی است کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک را با فشار ملایم و یکنواخت به مدت چند دقیقه بر روی نواحی پوست که خال یا زگیل در آن‌ها روییده است، بمالید.

۳. خلاصی از میخچه

اگر میخچه‌های روی پوست‌تان بسیار آزارتان می‌دهد،‌ کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک با قابلیت‌های فوق‌العاده‌اش می‌تواند از این وضعیت خلاص‌تان کند. کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک سرشار از اسیدهای چرب است که در نرم کردن میخچه‌ها و مرطوب سازی پوست بسیار موثر هستند. تکه پنبه‌ای را به کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک آغشته کنید و به مدت چند ساعت روی میخچه‌ها قرار دهید. بعد از گذشت حدود یک هفته نتیجه‌ی قابل توجهی را مشاهده خواهید نمود.

۴. القای درد زایمان (اینداکشن)

اسید ریسینلیدیک موجود در کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک می‌تواند باعث تحریک انقباضات شود؛ از این رو، کمک به القای درد زایمان (اینداکشن) یکی دیگر از فواید استفاده از کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک برای سلامتی است. هم‌چنین این کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار به مادران کمک می‌کند، در طول فرایند زایمان درد کم‌تری را تحمل کنند. با وجود این، چنان‌چه قصد دارید در جایی غیر از بیمارستان زایمان نمایید و از این خاصیت کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک نیز بهره‌مند شوید،‌ پیش از انجام هر کاری با پزشک یا مسئول مراقبت‌های پزشکی مشورت نمایید.

۵. درمان حساسیت

آیا از تحمل مداوم واکنش‌های حساسیتی خسته شده‌اید؟ مصرف خوراکی کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک می‌تواند به کاهش علائم حساسیت (آلرژی) و التهاب آلرژیک مخاط بینی کمک کند؛ این قابلیت نیز یکی دیگر از خواص کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک برای سلامتی است. کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک دارای خواص ضد حساسیتی (ضد آلرژیک) است.

۶. معالجه‌ی قارچ پوستی

درماتوفیتوز یا قارچ پوستی نوعی عفونت قارچی پوست است که آن را می‌توان با داروها و مواد ضد عفونی درمان نمود. کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک قادر است عفونت‌ها قارچی پوست نظیر قارچ پوستی را درمان نماید؛ و این قابلیت کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک نیز از اسید آندسیلنیک موجود در آن سرچشمه می‌گیرد. معالجه‌ی قارچ پوستی نیز از دیگر فواید بی‌نظیر کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک به شمار می‌رود.

۷. تسکین یبوست

وقتی صحبت از خواص کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک به میان می‌آید، نمی‌توان خاصیت آن را در درمان یبوست نادیده گرفت. خواص قدرتمند ملینی موجود در کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک، آن را به یکی از درمان‌های خانگی و طبیعی موثر برای یبوست تبدیل کرده‌اند. تنها کافی است هنگام صبح یک قاشق چای خوری کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک میل کنید. البته توجه داشته باشید، زنان باردار نباید از این روش برای درمان یبوست‌شان استفاده نمایند.

۸. فواید کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک در تسکین درد آرتروز

استفاده از کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک می‌تواند دردهای ناشی از آرتروز را تسکین دهد؛ زیرا این کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار دارای خواص ضد التهابی است. به همین دلیل تصمیم گرفتیم این مورد را نیز به فهرست خواص کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک برای سلامتی و زیبایی اضافه کنیم. آیا از درد مفاصل رنج می‌برید؟ فقط کافی است برای رسیدن به حس آرامش و رهایی از درد، کمی کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک گرم را بر روی نواحی دردناک ماساژ دهید.

۹. تسکین دردهای ماهیچه‌ای

خواص کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک برای سلامتی، بسیار بیش‌تر از آن چیزهایی است که تاکنون گفته شد. برای مثال، استفاده از کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک نه تنها می‌تواند باعث تسکین درد آرتروز شود، بلکه دردهای ماهیچه‌ای را نیز آرام می‌کند. کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک قادر است گردش خون را در بدن بالا ببرد. کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک به عنوان کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار ماساژ ایده‌آلی شناخته می‌شود که می‌تواند به شکلی چشمگیر درد و ناراحتی ماهیچه‌ها را آرام ‌کند. چنان‌چه می‌خواهید به نتیجه‌ی بهتر برسید، می‌توانید کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک را با کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار نعناع فلفلی و کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار بابونه‌ی رومی ترکیب کنید تا به کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار ماساژ آرامش‌بخش و شفادهنده‌ای دست یابید که برای تسکین درد ماهیچه‌ای ناشی از فعالیت زیاد مفید است.

۱۰. معالجه‌ی عفونت‌های قارچی

اسید آندسیلنیک موجود در کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک حاوی خواص قارچ کشی قدرتمندی است؛ بنابراین، کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک را می‌توان به عنوان درمان خانگی فوق‌العاده خوبی برای بیماری‌های قارچی رایج نظیر بیماری پای ورزشکاران، قارچ پوستی، و تینیا کروریس در نظر گرفت. استفاده از کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک بر خلاف استفاده از داروهای ضد قارچ برای درمان عفونت‌های قارچی هیچ گونه عوارض جانبی خطرناکی ندارد. از این رو، هرگز نمی‌توان از فواید بی‌نظیر کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک برای سلامتی صحبت کرد، ولی تاثیر این کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار را بر درمان عفونت‌های قارچی نادیده گرفت.

۱۱. بهبود وضعیت خواب

امروزه کمبود خواب به یکی از مشکلات رایج و روزافزون آدم‌ها تبدیل شده است. کمبود و محرومیت از خواب کامل عوارض و آثار مخربی بر سلامتی و زیبایی‌تان خواهد داشت. دست کم در هر شبانه‌روز داشتن ۷ ساعت خواب عمیق و بدون وقفه بسیار ضروری و مهم است. استفاده از کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک می‌تواند کمک‌تان کند به آسانی خواب کاملی داشته باشید. برطرف کردن کمبود خواب یکی دیگر از فواید بی‌نظیر کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک برای سلامتی به شمار می‌رود که لازم همگان از آن باخبر شوند. برای رسیدن به نتیجه‌ی رضایت‌بخش بهتر است پیش از رفتن به تخت‌خواب کمی کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک پشت پلک‌های‌تان بمالید.

۱۲. درمان هموروئید (بواسیر)

آن‌هایی که به هموروئید (بواسیر) مبتلا می‌شوند، غالبا در آن ناحیه احساس خارش و درد می‌کنند. فواید کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک برای سلامتی شامل درمان هموروئید و علائم مربوط به آن نیز می‌شود. فقط کافی است کمی کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک را به آن ناحیه بمالید و اجازه دهید ۱۵ دقیقه به همان حالت بماند.

۱۳. پیشگیری از بیماری پارکینسون

بیماری پارکینسون اختلال رایجی است که معمولا دستگاه عصبی آدم‌های سالخورده را تحت تاثیر قرار می‌دهد. مبتلایان به بیماری پارکینسون در انجام کارها و حرکات بدنی دچار مشکل می‌شوند. بیماری پارکینسون به سفت شدن ماهیچه‌ها و دشواری تحرک منجر می‌شود. از این رو، نمی‌توان از خواص کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک صحبت کرد و از تاثیرات درمانی آن بر بیماری پارکینسون حرفی به میان نیاورد. استفاده از کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک می‌تواند علائم بیماری پارکینسون را تحت کنترل درآورد و از گسترش بیش‌تر آن پیشگیری کند. طبق نتایج مطالعات متعدد، آنتی‌اکسیدان‌ها و اسیدهای چرب اشباع نشده‌ی موجود در کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک با کاهش سفتی ماهیچه‌ها و میزان لرزش‌ها، عامل ایجاد این خاصیت شگفت‌انگیز در این ماده هستند.

۱۴. کمک به درمان تصلب بافت چندگانه یا ام ‌اس

ام ‌اس به سبب زوال و التهاب غلاف میلین موجود در نخاع و مغز ایجاد می‌شود. مبتلایان به ام اس از مشکلات تعادل و هماهنگی بین اعضای بدن، خستگی، ضعف، مشکلات دفع و مثانه، و اختلالات بینایی رنج می‌برند. آن‌ها هم‌چنین دچار اختلالات شناختی و هیجانی نیز می‌شوند. خوشبختانه، یکی دیگر از فواید بی‌نظیر کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک برای سلامتی کمک به درمان تصلب بافت چندگانه یا ام‌ اس است. این قابلیت کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک به دلیل وجود خواص ضد التهابی و غنی بودن آن از اسیدهای چرب است.

۱۵. کمک به درمان فلج مغزی

فلج مغزی باعث بروز مشکلاتی در مهارت‌های حرکتی و تحرک می‌شود. هم‌چنین آدم‌های مبتلا به فلج مغزی دچار ضعف ماهیچه نیز می‌شوند. فلج مغزی در کودکانی رخ می‌دهد که در دوران جنینی، هنگام زایمان، یا در اولین سال‌های زندگی‌شان دچار آسیب مغزی می‌شوند. کمک به درمان فلج مغزی نیز از دیگر خواص کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک است که همه باید بدانند. کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک سرشار از اسیدهای چرب اشباع نشده است که برای سلامت بافت مغزی بسیار ضروری هستند. به علاوه، کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک حاوی خواص آنتی‌اکسیدانی و ضد التهابی است که می‌توانند به درمان علائم فلج مغزی کمک کنند.

۱۶. درمان بیماری پای ورزشکاران

بیماری پای ورزشکاران، نوعی عفونت قارچی بین انگشت‌های پا است که به دلیل تعرق زیاد پا یا پوشیدن کفش‌های تنگ ایجاد می‌شود. علائم بیماری پای ورزشکاران شامل احساس درد، خارش، و سوزش است. نکته‌ی مهمی که باید به خاطر بسپارید این است که بیماری پای ورزشکاران یک بیماری واگیردار است. این بیماری می‌تواند از راه فرش، کفپوش، حوله، کفش، و لباس آلوده از فردی به فرد دیگر منتقل شود. مکان‌هایی که معمولا آدم‌ها پا برهنه در آن جا قدم می‌گذارند (مانند اتاق‌های رختکن یا استخر) می‌توانند خطر شیوع این بیماری را افزایش دهند.

استفاده از کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک، درمانی موثر برای بیماری پای ورزشکاران به حساب می‌آید؛ از این رو، تصمیم گرفتیم این فایده را نیز در فهرست فواید بی‌نظیر کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک ذکر نماییم. این قابلیت کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک از خواص ضد باکتریایی و ضد قارچی آن سرچشمه می‌گیرد. استفاده از کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک می‌تواند به تسکین سوزش، خارش، و ناراحتی‌های ناشی از بیماری پای ورزشکاران کمک کند.

۱۷. تسکین میگرن

میگرن باعث ایجاد احساس ضربان و تپش در سر می‌شود. هر کسی ممکن است در طول زندگی‌اش دچار میگرن و سردرد شود. وقتی میگرن به سراغ‌تان می‌آید، غالبا دچار علائمی نظیر تهوع، استفراغ، و حساسیت به صدا و نور خواهید شد. استفاده از کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک می‌تواند باعث تسکین علائم میگرن شود و با افزایش گردش خون و تقویت دستگاه ایمنی آرامش قابل توجهی را برای‌تان به ارمغان بیاورد. کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک فواید بسیاری برای سلامتی‌مان دارد. لطفا به مطالعه‌ی این مقاله ادامه دهید تا از فواید دیگر آن نیز باخبر شوید.

۱۸. درمان و پیشگیری از اختلالات قاعدگی

استفاده از کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک فواید بسیاری برای سلامت زنان به همراه دارد. برای مثال، استفاده از کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک در درمان و پیشگیری از اختلالات قاعدگی نظیرخونریزی غیرطبیعی رحم، سندرم پیش از قاعدگی، قاعدگی دردناک، و اختلال ناخوشی پیش از قاعدگی موثر است. این مشکلات ممکن است در اثر اختلالات مربوط به هورمون‌های جنسی مانند استروژن، به هم ریختن تعادل هورمون‌ها، یا برخی بیماری‌های خاص به وجود بیایند. عوامل ایجاد کننده‌ی اختلالات قاعدگی هر چه باشند، کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک می‌تواند به عنوان درمان موثر برای آن‌ها وارد عمل شود. کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک به کاهش التهاب ناشی از اختلالات قاعدگی کمک می‌کند. به علاوه، استفاده از کرچک غده‌های فیبروید و کیست‌ها را نیز از بین می‌برد.

۱۹. درمان مشکلات گوارشی

مشکلات گوارشی نظیر سندرم روده‌ی تحریک پذیر و یبوست را می‌توان با استفاده از کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک درمان نمود. مصرف خوراکی کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک می‌تواند به تسکین مشکلات گوارشی کمک کند. کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک حاوی خواص ضد باکتریایی، ضد قارچی، ضد التهابی، و آنتی‌اکسیدانی است که می‌توانند میزان گردش خون را در روده‌ها افزایش دهند.

۲۰. درمان گل مژه

گل مژه نوعی ورم چرکی است که گاهی اوقات داخل یا خارج پلک‌ها ظاهر می‌شود. هجوم باکتری استافیلوکوک عامل اصلی بروز گل مژه محسوب می‌شود. کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک در درمان گل مژه بسیار موثر است؛ زیرا این کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار خواص ضد باکتریایی دارد. هم‌چنین خواص ضد التهابی کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک کمک‌تان می‌کند به اندازه‌ی قابل توجهی از درد و سوزش خلاص شوید. اسید ریسینلیدیک موجود در کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک قادر است تورم ناشی از گل مژه را نیز کاهش دهد.

۲۱. کمک به کاهش وزن

کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک به کمک فواید بی‌نظیر و فراوان‌اش برای سلامتی و زیبایی انسان می‌تواند در درمان بسیاری از ناراحتی‌ها و بیماری‌های باکتریایی مورد استفاده قرار بگیرد. ولی وقتی صحبت از خواص کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک به میان می‌آید، توانایی کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک در کمک به کاهش وزن نیز نباید نادیده گرفته شود. استفاده از کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک می‌تواند به چربی سوزی کمک کند. مواد معدنی ضروری و ویتامین‌های موجود در کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک برای سلامت عمومی بدن بسیار مفید هستند.

۲۲. درمان قولنج نوزادان

چنان‌چه نوزادتان به دلیل ابتلا به قولنج یا کولیک نوزادان به شکل غیر قابل کنترلی گریه و بی‌ قراری می‌کند، کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک می‌تواند به عنوان یک درمان خانگی شگفت‌انگیز به شما کمک کند. دلایل دقیق بیماری قولنج نوزادان تاکنون هم‌چنان ناشناخته مانده است. عوامل متعددی نظیر اسپاسم غیر طبیعی، نفخ، انسداد مجاری گوارشی و غیره در نوزادان ممکن است سبب افزایش خطر ابتلا به قولنج یا کولیک شود. صرف نظر از دلایل این عارضه، استفاده از کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک راه درمانی طبیعی و فوق‌العاده‌ای است که آرامش را به خانه و خانواده‌تان بر می‌گرداند. این نیز از دیگر فواید بی‌نظیر کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک برای سلامتی است که حتما باید در این فهرست از آن نام می‌بردیم. خواص تسکین دهندگی کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک چنین قابلیتی را به این ماده بخشیده است.

۲۳. فواید کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک برای مرطوب کنندگی پوست

کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک می‌تواند به عنوان مرطوب کننده‌‌ای فوق‌العاده برای پوست عمل کند. وقتی کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک را مستقیما به پوست بمالید، عمیقا می‌تواند داخل پوست‌تان نفوذ کند و رطوبت مورد نیاز آن را تامین نماید. این قابلیت کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک از اسیدهای چرب موجود در آن، سرچشمه می‌گیرد. به همین دلیل نیز غالبا از کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک در تولید بسیاری از محصولات گران قیمت مراقبت از پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. هم‌چنین شواهد بسیاری وجود دارد که استفاده از کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک می‌تواند رنگ پوست‌تان را روشن‌تر کند. این نیز از خواص کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک برای زیبایی به شمار می‌رود.

۲۴. کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک، یک ریمل طبیعی

استفاده از ریمل یکی از مراحل مهم در آرایش صورت بسیاری از خانم‌ها به شمار می‌رود؛ زیرا آن‌ها دوست دارند مژه‌هایی پر و تیره‌تر داشته باشند. ریمل‌های تجاری موجود در بازار حاوی مواد شیمیایی خطرناکی هستند که ممکن است به مژه‌های‌تان آسیب برسانند. ولی برخی ریمل‌های طبیعی نیز وجود دارند که با استفاده از مواد موجود در خانه می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک نه تنها به خاطر قیمت ارزان‌اش برای همه‌ی قابل خرید است، بلکه این قابلیت را دارد که مانند ریمل واقعی مژه‌های‌تان را زیبا و پر رنگ‌تر کند. این نیز یکی دیگر از خواص کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک برای زیبایی به شمار می‌رود.

برای درست کردن ریمل خانگی و با کیفیت از کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک، فقط کافی است ۱ قاشق غذاخوری موم زنبور عسل را با حرارت آب کنید و با ۲ قاشق غذاخوری کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک مخلوط نمایید. برای افزودن رنگ به این ترکیب، اگر دوست دارید مژه‌های‌تان مشکی شوند باید آن را با پودر زغال، و چنان‌چه رنگ مژه‌های‌تان قهوه‌ای است آن را با پودر کاکائو مخلوط نمایید. استفاده از کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک در ترکیب این ریمل طبیعی و خانگی، هیچ عارضه‌ی جانبی برای‌تان در بر نخواهد داشت.

۲۵. زیبایی رنگ مو

کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک برای زیبای انسان فواید دیگر نیز دارد. این کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار نه تنها برای سلامت و زیبایی پوست‌تان مفید است بلکه هم‌چنین رنگ موهای‌تان را زیباتر می‌کند. کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک به موهای‌تان رنگی طبیعی می‌بخشد و آن‌ها را پر پشت و ضخیم می‌نمایاند. کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک با خاصیت مرطوب کنندگی‌اش موهای‌تان را نرم و مرطوب نگه می‌دارد. استفاده‌ی مرتب از کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک، موهای‌تان را تیره‌تر و ضخیم‌تر می‌کند.

۲۶. تقویت رشد مو

امکان ندارد بخواهیم از خواص کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک برای زیبایی صحبت نماییم، ولی از خاصیت آن در تقویت رشد مو یاد نکنیم. استفاده از کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک به رشد موهای‌تان سرعت می‌بخشد. بنابراین، اگر می‌خواهید موهایی ضخیم‌تر و بلندتر داشته باشید، باید استفاده از کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک را در برنامه‌های روزانه‌ی مراقبت از موهای‌تان بگنجانید. هنگام استفاده از کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک برای رسیدن به نتایج رضایت‌بخش، بهتر است آن را کف سرتان بریزید و با نوک انگشتان پوست سر را ماساژ دهید تا گردش خون را در این ناحیه بالاتر ببرید. بعد از گذشت حداقل ۲ هفته از استفاده از کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک شاهد بهبود چشمگیری در رشد موهای‌تان خواهید بود.

۲۷. درمان شوره

کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک به عنوان درمان خانگی و طبیعی برای شوره‌ به حساب می‌آید؛ زیرا این کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار حاوی خواص ضد باکتری و ضد قارچی است. برای از بین بردن شوره‌ی سر با استفاده از کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک باید مو و پوست سر را به این کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار آغشته کنید و همه‌ جای سرتان را با نوک انگشت‌های‌تان به آرامی ماساژ دهید. برای رسیدن به نتایج بهتر می‌توانید پیش از این کار، کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک را با کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار زیتون و آب لیمو مخلوط نمایید و از این ترکیب استفاده کنید. نکته‌ی مهم دیگر این‌که، پس از استفاده از این مخلوط و ماساژ دادن سر باید اجازه دهید موهای‌تان حداقل نیم ساعت به همان وضعیت باقی بمانند و سپس با استفاده از شامپو موهای‌تان را بشویید و بعد از آن، از نرم کننده نیز استفاده نمایید. استفاده از کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک به تغذیه‌ی پوست سر کمک می‌کند و به آن سلامتی می‌بخشد.

۲۸. نرم کنندگی و حالت دهندگی مو

بسیاری از نرم کننده‌های گران قیمت موجود در بازار نیز نمی‌توانند تاثیر دلخواه‌ و رضایت‌بخشی را روی موهای‌تان بگذارند. چرا در این جا نیز از کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک استفاده نمی‌کنید؟ آری، کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک فواید بسیاری برای زیبایی انسان به همراه دارد. شنیدن این حقیقت که کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک می‌تواند به نرمی و خوش حالت شدن موهای‌تان کمک کند، تعجب برانگیز نیست. استفاده‌ی مرتب از کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک می‌تواند به موهای‌تان نرمی و سلامت بیش‌تر اهدا نماید. کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک همچنان فواید دیگری نیز برای موهای‌تان دارد. برای آگاهی از آن‌ها نیز لطفا به مطالعه‌ی این مقاله ادامه دهید.

۲۹. درخشندگی موها

کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک را به موها و پوست سرتان بمالید و اجازه دهید به مدت ۳۰ دقیقه بماند؛ سپس موهای‌تان را به خوبی با آب ولرم بشویید؛ با این کار، کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک می‌تواند به درخشندگی موهای‌تان کمک کند. استفاده از کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک می‌تواند موهای‌تان را مرطوب نماید؛ و به این ترتیب، موهای‌تان براق و درخشان به نظر برسند.

۳۰. تاثیر کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک بر ضخامت موها

ضخیم کردن موها یکی دیگر از فواید بی‌نظیر کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک برای زیبایی است که لازم است در این مقاله به صورت جداگانه از آن یاد کنیم. اسیدهای چرب امگا-۶ و امگا-۹ موجود در کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک می‌توانند به تحریک رشد موهای‌تان کمک کنند و هم‌چنین، با افزایش حجم موها باعث شوند ضخیم‌تر به نظر بیایند.

۳۱. درمان موخوره

موهایی مبتلا به موخوره باعث از دست دادن زیبایی و اعتماد به نفس‌تان می‌شوند. بسیاری از آدم‌ها برای خلاصی از شر موخوره مو‌های‌شان را کوتاه می‌کنند یا به استفاده از محصولات شیمیایی و تجاری متوسل می‌شوند. ولی بهتر است بدانید درمان‌های خانگی و طبیعی برای موخوره وجود دارد؛ از جمله استفاده از کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک. این نیز از دیگر فواید کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک برای زیبایی است که باید در این مقاله گنجانده می‌شد. برای رسیدن به موهایی درخشان‌تر و سالم‌تر لازم است مرتبا از کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک استفاده نمایید.

۳۲. ابروهای ضخیم و زیباتر

استفاده از کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک به ضخامت و تغذیه‌ی ابروهای‌تان کمک می‌کند؛ این ویژگی‌ را نیز باید به فهرست خواص کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک برای زیبایی اضافه نمود. هر شب پیش از خواب، کمی کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک را روی ابروهای‌تان بمالید و با نوک انگشت به آرامی ماساژ دهید. این کار را هر شب تکرار کنید تا به نتیجه‌ی رضایت‌بخش و دلخواه‌تان دست یابید.

۳۳. جلوگیری از ایجاد علائم پیری

معمولا خانم‌ها به هیچ عنوان علاقه ندارند علائم پیری نظیر چین و چروک، و خطوط صورت و لکه‌های صورت را در خود مشاهده کنند. علائم پیری در نتیجه‌ی فرایند عمومی پیر شدن اتفاق می‌افتد که عمدتا به دلیل از دست رفتن کلاژن و الاستین ایجاد می‌شود. کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک با اثرات ضد پیری‌اش می‌تواند با افزایش تولید کلاژن و الاستین در پوست‌ از ایجاد علائم پیری جلوگیری کند. استفاده از کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک پوست‌تان را لطیف و مرطوب می‌سازد. برای خلاصی از خطوط و چین و چروک‌های صورت می‌توانید با ترکیب کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک با مواد دیگری نظیر کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار هسته‌ی انگور، کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار جوجوبا یا کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کنجد ماسک صورت شگفت‌انگیزی درست کنید و از فواید آن بهره‌مند شوید.

۳۴. از بین بردن تجمع رنگدانه‌ها (لکه‌های تیره‌ی پوست)

مطالعات اخیر نشان داده‌اند کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک درمان عالی برای لکه‌های تیره‌ی پوست و ملاسما (لک) به شمار می‌رود. کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک رنگ پوست‌تان را روشن‌تر می‌کند و به ظاهر آن بهبود می‌بخشد. فقط کافی است روزی دو مرتبه کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک را با فشار ملایم بر روی پوست‌تان بمالید تا به شکلی چشمگیر شاهد بهبود زیبایی آن باشید.

۳۵. درمان جوش‌ها و ناراحتی‌های پوستی

خواص ضد باکتریایی و ضد التهابی کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک، این ماده‌ی شفابخش را به یکی از درمان‌های خانگی طبیعی و موثر در رفع ناراحتی‌های ناشی از خارش، جوش‌ و گزیدگی حشرات تبدیل کرده است. از این رو، هنگام صحبت درباره‌ی خواص کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک برای سلامتی و زیبایی هرگز نباید استفاده از این کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار را برای درمان جوش و ناراحتی‌های پوستی فراموش کرد.

۳۶. تسکین آفتاب سوختگی

کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک درمان طبیعی و عالی برای آفتاب سوختگی به شمار می‌رود، زیرا این کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار حاوی خواص ضد التهابی و تسکین دهندگی است. تسکین آفتاب سوختگی یکی دیگر از فواید بی‌نظیر کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک برای زیبایی و سلامتی است که باید آن را همیشه در نظر بگیرید. برای این کار باید کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار نارگیل را با مقدار مساوی کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک مخلوط کنید و روی نواحی آفتاب سوخته بمالید. استفاده‌ی روزانه از کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک می‌تواند به شکل چشمگیری تاثیرات آفتاب سوختگی را کاهش دهد.

۳۷. درمان آکنه

کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک به خاطر اسید ریسینلیدیک موجود در آن، به عنوان یکی از درمان‌های خانگی بی‌نظیر برای آکنه شناخته می‌شود. کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک جوش‌ها و کورک‌ها را از سطح پوست پاک می‌کند. هم‌چنین به طور کلی، استفاده از کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک می‌تواند از بروز آکنه جلوگیری کند. اگر دوست دارید پوستی صاف، درخشان و بی عیب داشته باشید، هرگز نباید اجازه دهید آکنه‌ها روی پوست‌تان باقی بمانند. درمان آکنه نیز از دیگر فواید کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک برای زیبایی پوست به شمار می‌رود.

۳۸. کاهش آثار به جای مانده از زخم‌ها

اگر به دنبال راه چاره‌ای برای کاهش آثار به جای مانده از زخم‌های بهبود یافته‌تان هستید، هرگز نباید کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک را فراموش کنید. این نیز یکی دیگر از موارد موجود در فهرست بلند بالای خواص کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک برای سلامتی و زیبایی پوست محسوب می‌شود. اسیدهای چرب موجود در کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک در ایجاد بافت‌های پوستی جدید و سالم، و کاهش آثار زخم‌ بسیار موثر هستند.

۳۹. جلوگیری از ترک‌های پوستی ناشی از چاقی یا لاغری سریع

استفاده‌ی مداوم از کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک می‌تواند به جلوگیری از ایجاد ترک‌های پوستی که عمدتا ناشی از بارداری (یعنی چاقی و لاغری سریع بدن) به وجود می‌آیند، کمک کند. توصیه می‌شود پس از وضع حمل روزی دو مرتبه به پوست بدن‌تان کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک بمالید. این کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار برای زیبایی و سلامت پاشنه‌ی پا، لب‌ها و ناخن‌ها نیز فواید بی‌نظیری دارد. برای آگاهی از آن‌ها، لطفا به مطالعه‌ی این مقاله ادامه دهید.

۴۰. درمان ترک پاشنه‌ی پا

اگر از ترک پاشنه‌ی پا رنج می‌برید و به دنبال درمان طبیعی و موثر برای رفع این عارضه‌ی ناراحت‌کننده هستید، باید از کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک استفاده کنید. مواد مغذی ضروری موجود در کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک می‌توانند عمیقا جذب پوست شوند. استفاده از کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک می‌تواند به پاشنه‌های خشک و ترک خورده‌تان رطوبت و نرمی ببخشد. برای نرم و درخشان شدن پوست پاشنه‌ی پا، فقط کافی است پیش از رفتن به تخت‌ خواب مقداری کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک را به آن‌ ناحیه بمالید و سپس جوراب بپوشید و به همین شکل بخوابید.

۴۱. مرطوب کردن لب‌ها

کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک با خواص مرطوب کنندگی‌اش، لب‌های‌تان را تقویت و مرطوب می‌سازد. کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک یک درمان خانگی بسیار موثر برای رفع خشکی و ترک لب به شمار می‌رود. این نیز از دیگر خواص کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک برای زیبایی محسوب می‌شود که باید از آن بهره‌مند شوید.

۴۲. مرطوب کردن دست‌ها

کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک می‌تواند به تقویت، نرمی، و رطوبت پوست دست‌های‌تان کمک کند؛ این قابلیت نیز یکی دیگر از فواید بی‌نظیر کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک برای زیبایی است که همگان می‌توانند از آن بهره‌مند شوند. برای آن‌که به نتایج بهتری برسید، می‌توانید کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک را با مقدار مساوی کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کنجد مخلوط کنید و به دست‌های‌تان بمالید.

۴۳. تقویت و برطرف کردن ضعف و شکنندگی ناخن‌ها

فواید کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک برای زیبایی محدود به موارد قبل نمی‌شوند و باز هم ادامه دارند. به عنوان نمونه، کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک راه درمانی بسیار موثری برای ناخن‌های ترک خورده و شکننده به شمار می‌رود. فقط کافی است قبل از خواب، مقداری کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک را بر روی ناخن‌های ضعیف و شکننده‌تان بمالید و ناخن‌های‌تان را تا صبح فردا نشویید.

۴۴. حفظ سلامتی پوست اطراف ناخن‌ها

هم‌چنین کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک می‌تواند به زیبایی و سلامتی پوست خشک یا جویده‌ شده‌ی اطراف ناخن‌ها کمک کند؛ این نیز از دیگر خواص کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک  برای زیبایی به شمار می‌رود. کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک حاوی خواص مرطوب کنندگی است؛ از این رو، استفاده از کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک می‌تواند به حفظ سلامتی پوست اطراف ناخن‌ها کمک کند. برای بهره‌مندی از این فایده‌ی ارزشمند کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک، به آسانی می‌توانید هنگام تماشای تلویزیون یا مطالعه کمی سر انگشتان‌تان را به این کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار آغشته کنید و به آرامی به همدیگر ماساژ دهید.

۴۵. برطرف کردن نشانه‌های خستگی از دور چشم

استفاده از کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک در برطرف کردن نشانه‌های خستگی از دور چشم نیز موثر است. فقط کافی است پیش از خواب کمی کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک را به اطراف چشم‌های‌تان بمالید و با همان حالت بخوابید. صبح روز بعد احساس شادابی و روشنایی را دور چشم‌تان تجربه خواهید کرد.

۴۶. التیام خراشیدگی‌های و ساییدگی پوست

خراشیدگی‌ها همان زخم‌ها و بریدگی‌های خفیف بر روی پوست هستند. کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک به عنوان درمان خانگی موثر برای خراشیدگی‌های پوست به شمار می‌رود؛ این نیز از دیگر فواید کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک برای سلامتی و زیبایی انسان است که باید در انتهای این مقاله از آن یاد می‌شد. استفاده از کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک برای التیام زخم‌ها و بریدگی‌ها می‌تواند فرایند درمان آن‌ها را تسریع کند. خواص ضد باکتری و ضد قارچی کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک به محافظت از بدن در برابر عفونت‌ها کمک می‌کند. به علاوه، کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک منبعی غنی برای اسیدهای چرب اشباع نشده به شمار می‌رود که می‌توانند به ایجاد سلول‌های پوستی جدید کمک کنند. هم‌چنین استفاده از کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک برای التیام خراشیدگی‌های پوستی می‌تواند سوزش آ‌ن‌ها را نیز به اندازه‌ی قابل توجهی کاهش دهد.

ب. عوارض جانبی کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک

اگرچه کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک برای سلامتی و زیبایی فواید شگفت‌انگیزی به همراه دارد؛ ولی در این میان، نکته‌ی مهمی را باید در نظر بگیرید؛ زیاده‌روی در استفاده از کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک می‌تواند عوارض جانبی ناخواسته‌ای برای‌تان داشته باشد. برای پیشگیری از گرفتار شدن به عوارض جانبی کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک رعایت تعادل در استفاده از آن، نکته‌ی کلیدی و مهمی است. زنان باردار، مادرانی که به نوزادان‌شان شیر می‌دهند، و آن‌هایی که به انسداد روده، آپاندیس، بیماری التهاب روده، و درد شکمی مبتلا هستند، نباید بدون مشورت با پزشک از کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک استفاده کنند.

هرگز فراموش نکنید پیش از مصرف خوراکی کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک با پزشک مشورت کنید و نکات و دستورالعمل‌های مندرج روی جعبه‌ی محصول یا بروشور داخل آن را به دقت مطالعه‌ نمایید. هرگز بیش‌تر از نصف تا یک قاشق چای خوری کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک را در یک روز مصرف نکنید. مصرف بیش از اندازه‌ی کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک می‌تواند به حالت تهوع، اسهال، استفراغ، گرفتگی ماهیچه‌ی معده، و شکم درد منجر شود.

پ. چگونگی تهیه‌ی کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک و مکان‌های مناسب فروش آن

شاید اکنون که این مقاله را مطالعه کرده‌اید و از خواص کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک برای سلامتی و زیبایی‌تان باخبر شده‌اید، این سوال برای‌تان پیش آمده است که از کجا می‌توان کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک با کیفیت خریداری کرد. معمولا کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک را می‌توان از فروشگاه‌های مواد خوراکی و دارویی نظیر عطاری‌ها و داروخانه‌ها تهیه نمود. ممکن است کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک‌هایی که در مکان‌های دیگر به فروش می‌رسند برای مصرف خوراکی مناسب نباشند. چنان‌چه به دنبال کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک با کیفیت و بی خطر هستید، حتما آن را از فروشگاه‌های معتبر خریداری نمایید. کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک کم رنگ یا به رنگ زرد روشن می‌تواند از کیفیت خوبی برخوردار باشد. بار دیگر خاطرنشان می‌کنیم، پیش از استفاده از کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک برای مصارف درمانی حتما با پزشک مشورت نمایید.

آن‌چه در این مقاله گفته شد، خواص کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک برای سلامتی و زیبایی بود که هر آدمی باید از آن‌ها باخبر باشد. امیدوار هستیم این مطلب بتواند برای‌تان مفید باشد و از مطالعه‌ی آن خشنود شده باشید.

خواص کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار بنفشه و فواید جادویی آن در درمان بیماریها و زیبایی پوست و مو

کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار بنفشه یکی از بهترین و پر کاربرد ترین داروهای گیاهی و سنتی است. خواص کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار بنفشه برای بدن بسیار زیاد است. از جمله برای رفع بی خوابی و مشکلات پوستی شدیدا استفاده از این کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار توصیه می شود. در این مطلب تمام خواص و روشهای مصرف برای موارد مختلف را می خوانید.

گیاه بنفشه گیاهی محبوب در طب سنتی ایرانی و همچنین به عنوان یک گل زینتی کاربرد دارد. نوع درمانی آن خواص دارویی بی نظیری دارد. استفاده از این گیاه به دلیل طبع خنکی که دارد بیشتر در فصل تابستان توصیه می شود. در ادامه با خواص کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار بنفشه و موارد استفاده آن آشنا می شوید.

خواص کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار بنفشه را بهتر بشناسید

بنفشه بیشتر به عنوان کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار و گاهی نیز در نوع داروی خوراکی استفاده می شود. همچنین به صورتهای مربا, شربت و آب بنفشه هم وجود دارد. نوع کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار آن استفاده موضعی دارد و با قدرت ماندگاری طولانی باعث اثربخشی بهتری می شود. از خواص کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار بنفشه می توان به خواب آوری آن اشاره کرد, افرادی که در خواب شبانه دچار مشکل شده اند می توانند چند قطره کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار بنفشه را یک ساعت قبل از خواب در سوراخ بینی بچکانند و بینی, پیشانی, گوش ها و کل صورت را به آرامی ماساژ دهند.

کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار بنفشه به عنوان یک تقویت کننده مغز هم استفاده می شود, مخصوصا بعد از تغییر فصل یا اقلیم استفاده از کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار بنفشه توصیه می شود. همچنین در فصل تابستان که چشم ها در معرض نور مستقیم آفتاب هستند و احتمال سوزش در آنها بیشتر است استفاده از کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار بنفشه توصیه می شود, کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار بنفشه را می توانید به سر و صورت آغشته کنید و چند دقیقه ماساژ دهید تا درد چشمتان کم شود.

همچنین برای از بین بردن آب ریزش بینی و عطسه های طولانی و متعدد می توان از این کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار استفاده کرد. کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار بنفشه به عنوان کشنده عفونتهای موجود در بینی و مجاری تنفسی عمل کرده و حتی برای پیشگیری از بیماری های عفونی توصیه می شود. کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار گیاه بنفشه در درمان آلرژی ها و بیماری آسم هم استفاده می شود.

روش مصرف کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار بنفشه

می توان از دم نوش یا شربت گل بنفشه هم استفاده کرد. برای مشکل بی خوابی دو بار در روز باید استفاده شود و برای بیمارانی که مشکل تنفسی یا ریوی دارند باید هر ۸۸ ساعت استفاده شود. و همانطور که قبلا ذکر شد مالیدن کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار بنفشه به صورت, گوش ها و گونه مفید است.

از فواید مصرف کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار بنفشه در بیماری های ریوی و تنفسی صحبت شد اما جالب است بدانید که این کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار برای درمان سینوزیت هم به کار می رود, روش استفاده از این کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار برای کسانی که مبتلا بهسینوزیت هستند به این صورت است که ابتدا دو سمت صورت به جز پیشانی را بخور دهید و سپس مقداری کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار بنفشه را به جوهر پونه که در عطاری های یافت می شود, اضافه کرده و پیشانی را با آن ماساژدهید.

 

برای تسکین درد مفاصل کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار بنفشه یکی از مفیدترین درمانها به شمار می رود. می توانید مقداری از کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار را در محل درد ریخته و با پارچه ای گرم ببندید. و همچنین بعد از هر وعده غذا یک قاشق مربا خوری کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار بنفشه را میل کنید.

حتما بخوانید: خواص کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار کرچک و فواید آن برای پوست و مو

از موارد دیگر خواص کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار بنفشه رفع یبوست خصوصا در کودکان است که با مالیدن کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار به شکم کودکان درد شکم آنها تسکین می یابد.
فندق برای پوست و مو یک معجزه گر محسوب می شود. فندق و کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار فندق برای تهیه ماسک های زیبایی و رفع مشکلات ریزش موو.. این روزها به صورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرند.

خواص و فواید فندق برای پوست و مو

– ضماد سوختة فندق با پی بز برای جلوگیری از ریزش مو مفید است.برای جلوگیری از ریزش مو پوست فندق رابسوزانید و خاکستر آنرا با پیه مخلوط کرده و قسمت هایی را که مو ریخته با آن ماساژ دهید

– کسانی که موخوره دارند فندق را سوزانده با سرکه مخلوط کنند با آب رقیق نمایند سر موها را با آن محلول ماساژ دهند.

– فندق اختلال در رشد مو را برطرف می کند.

– فندق باعث تنگ کردن عروق زیر پوست و باعث کشیدگی پوست و تغذیه و درمان آن می شود

-از این گیاه روی پوست خود بزنید و با یک پنبه آن را بمالید. این کار مثل یک لایه بردار و پاک کننده قوی برایتان عمل می کند.

– از این نوع فندق در آب بریزید و بدن خود را با آن بشویید تا پوستتان نرم شود و حساسیت و التهابات آن آرام بگیرند.

 

فواید کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار فندق

خواص کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار فندق برای پوست و مو

فندق بو داده مخلوط انیسون برای سوزش مجرای ادرار و تقویت نیروی جنسی مفید است

جهت رفع چین و چروک صورت :کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار فندق یک قاشق چای خوری و کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار جوانه گندم یک قاشق چای خوری

برای درمان جوش صورت روزی ۲ مرتبه با نوک انگشت از کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار فندق روی جوشهای صورت بگذارید.

۱- ابتدا یک فنجان فندق را داخل ظرفی می ریزیم. سپس یک قاشق غذا خوری ژل آلوئه ورا به آن اضافه کرده و سپس هم می زنیم. یک قاشق غذاخوری جوش شیرین و سه قطره کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار اسانس اسطوخودوس را به مواد اضافه کرده و آن ها را خوب هم می زنیم. این ترکیب آماده است. می توانید داخل ظرفی قرار داده و داخل یخچال بگذارید. جوش شیرین کمک می کند تا لکه های پوستی تان بهبود یابد و ژل آلوئه ورا سبب مرطوب شدن پوست شده و آن را در برابر آسیب ها محافظت می کند.

۲- یک قاشق غذاخوری از این گیاه را با سیب زمینی پخته و له شده مخلوط کنید سپس دو قاشق غذاخوری شیر بز به آن بیفزایید و روی صورتتان بگذارید. بعد از حدود ۱۵ دقیقه آن را بشویید.

۳-برای درمان پوست چرب می توانید دو قاشق غذاخوری از این گیاه را به همراه یک قرص آسپیرین در نصف لیوان آب حل کنید و حرارت بدهید سپس بگذارید خنک شود و روی پوست بزنید.

کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار هسته انار با پرس کردن سرد دانه‌های انار به دست می‌آید. این کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار به زیبایی کهربا است و بوی مطبوع میوه‌ای دارد. کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار هسته انار بسیار مغذی است و برای اهداف درمانی و زیبایی به صورت موضعی بر روی پوست و به صورت خوراکی مصرف می‌شود. خواص بی‌نظیر کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار هسته انار  باعث می‌شود تا برای اهداف مراقبت از پوست و مو بسیار کارآمد ظاهر شود و در ترکیب بسیاری از محصولات آرایشی و بهداشتی مانند صابون، ژل‌های حمام، کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار‌های ماساژ، مرطوب کننده‌ها و سایر محصولات مراقبت از پوست استفاده شود.

کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار هسته انار از ترکیبات موثری چون سابینن، مایکنا، لیمونن، آلفا پینن، ترپیننول و … تشکیل یافته است که حتی مقادیر ناچیزی از این مواد اثرات درمانی فوق‌العاده‌ای دارند.

در این مطلب با بعضی از خواص کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار هسته انار آشنا شوید.

 1. تقویت کردن پوست با کرم (یا روغن) اوزون(اوزن) دار هسته انار
  کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار هسته انار کراتینوسیت‌ها (سلول‌های اصلی که در لایه بیرونی پوست وجود دارند) را تحریک به تولیدمثل و رشد می‌کند. این عمل باعث می‌شود که آسیب‌های وارد آمده به پوست ترمیم شود. در نتیجه زندگی دوباره‌ای به پوست بخشیده می‌شود و پوست ظاهر بهتری پیدا می‌کند.۲٫ خواص ضدالتهابی 
  کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار هسته انار برای افرادی که از اگزما، پسوریازیس و آفتاب‌سوختگی رنج می‌برند مناسب می‌باشد. این کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار پوست آن‌ها را آب‌رسانی و نرم می‌کند. مواد ضدالتهابی موجود در این کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار التهاب و قرمزی پوست را بهبود می‌بخشد. کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار هسته انار مواد مغذی را به طور مستقیم به پوست می‌رساند و تولد دوباره پوست را تسریع می‌کند.

  ۳٫کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار هسته انار مناسب برای تمام انواع پوست‌ها
  مانند بسیاری از کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار‌های مخصوص، کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار هسته انار تا عمق پوست نفوذ می‌کند و رطوبتی ماندگار و سالم را برای پوست به همراه دارد. این کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار هم برای پوست‌های چرب و پر آکنه و هم برای پوست‌های خشک مناسب است.

  ۴٫ اثرات آنتی‌اکسیدانی 
  مانند میوه انار کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار هسته انار نیز اثرات آنتی‌اکسیدانی دارد و با بسیاری از آنتی‌اکسیدان‌ها که عامل سرطان‌های پوستی می‌باشد مبارزه می‌کند. این کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار به دلیل دارا بودن کلاژن باعث قوام یافتن و الاستیسیته در پوست می‌شود.

  ۵٫ بهبود بافت پوست با کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار انار
  کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار انار دارای نوعی پیش‌ساز هورمون استروژن است که بسیار سازگار با بدن انسان می‌باشد. این کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار تعادل هورمونی در زنان و مردان را ایجاد می‌کند و به دلیل وجود همین پیش ساز هورمونی برای بهبود بافت پوست مناسب است.

  ۶٫ساخت کرم  (یا روغن)‌های ضد پیری با کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار  انار
  از جمله مواد تشکیل‌دهنده‌ی کرم  (یا روغن)‌های ضد پیری کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار هسته انار است. اثر تجدیدکنندگی در این کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار علامت‌های بارز پیری بر روی پوست را پاک می‌کند.

کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار هسته انار پوست های آسیب دیده را ترمیم می کند

 1. مبارزه با رادیکال‌های آزاد
  کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار هسته انار از یک اسید چرب چند غیراشباع به نام پونیکیک اسید تشکیل یافته است که نوعی اسید چرب امگا ۵ می‌باشد و اثرات بسیار قوی آنتی‌اکسیدانی دارد. این اسید چرب پوست را در برابر امواج قوی خورشید محافظت می‌کند. در مطالعه‌ای که بر روی اثرات درمانی کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار هسته انار صورت گرفت؛ مشخص شد که سرطان پوست در موش‌هایی که در معرض مواد شیمیایی بودند با مصرف کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار هسته انار کاهش یافته است.
 2. حیات تازه بخشیدن به موهای خشک با کرم (یا روغن) اوزون(اوزن) دار هسته انار
  این کرم (یا روغن) اوزون(اوزن) دار موها را در برابر آلودگی‌های محیطی محافظت می‌کند و حیاتی دوباره به موها می‌بخشد. ۹٫ تحریک جریان خون در پوست
  کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار هسته انار رگ‌های خونی را تقویت می‌کند، جریان خون را در سر افزایش می‌دهد و در نتیجه باعث افزایش رشد موها می‌شود و موهایی بلندتر و پرپشت‌تر را برایتان به ارمغان می‌آورد.

  ۱۰٫ کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار هسته انار مفید برای از بین بردن شوره سر
  منافذ فولیکول‌های مو بر اثر شوره سر و پوسته‌پوسته شدن بسته می‌شود. این مسئله باعث آسیب رسیدن به فولیکول‌های مو می‌شود و رشد موها را متوقف می‌کند. کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار هسته انار این پوسته‌ها را از روی موها می‌زداید و رشد موها را تقویت می‌کند.

  ۱۱٫  کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار هسته انار دارای اثرات ضد خارش
  کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار هسته انار با باکتری‌های پوست سر مبارزه می‌کند. اثرات ضد خارش این کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار در بیماران مبتلا به پسوریازیس و اگزما کارآمد است. همچنین قرمزی، التهاب و … را تسکین می‌دهد.

  ۱۲٫ تونیک مویی اثربخش
  کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار اوزون(اوزن) دار هسته انار وقتی با کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار‌هایی حامل مانند کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار نارگیل، کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار بادام و کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار ویتامین E مخلوط شود به صورت تونیکی اثربخش عمل می‌کند. کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار دانه انار گرم شده برای بهتر کردن موهای مجعد استفاده می‌شود.

 3. رشد و سلامت موها
  کرم (یا روغن) اوزون(اوزن) دار هسته انار منبع مناسبی از ویتامین C است که برای رشد و سلامت موها ضروری می‌باشد. ویتامین C بافت پیوندی را که فولیکول‌های مو در آن قرار دارند؛ تقویت می‌کند.۱۴٫ غذارسانی به موهابا کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار هسته انار
  کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار هسته انار جریان خون را به سمت ریشه موها افزایش می‌دهد. این مسئله باعث می‌شود تا فولیکول‌های مو مواد غذایی لازم را دریافت کنند و رشد موها تسریع شود.

 

مصرف کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار بنفشه برای پوست

کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار بنفشه فواید زیادی برای پوست دارد از جمله رفع خارش, از بین بردن جای زخم یا سوختگی و خشکی پوست. این کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار به عنوان یک مرطوب کننده فوق العاده عمل می کند و یکی از بهترین روشهای طبیعی برای داشتن پوستی سالم استفاده از کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار بنفشه است. برای از بین بردن خارش پوستی ابتدا کل بدن یا فقط محل مورد نظر را که دچار خارش است, تمییز بشوید. سپس مقداری از کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار را به آن محل ریخته و کاملا ماساژ دهید و بعد از ۲ الی ۳۳ ساعت با آب ولرم بشویید. برای رفع جای زخم یا اثر سوختگی هم روزی دو بار محل مورد نظر را با کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار بنفشه چرب کنید. گفتنی است که این کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار به سرعت جذب پوست می شود و اثری از چربی آن روی پوست باقی نمی ماند.

 

از دیگر خواص کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار بنفشه برای پوست، جلوگیری از چروک و خشکی پوست است و همچنین این کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار نرم کننده پوست محسوب می شود. برای بهره بردن از این خاصیت می توانید صورتتان را با آب و صابون بشویید و سپس مقداری از کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار گل بنفشه را به صورتتان بمالید. همچنین یکی از زمانهایی که استفاده از کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار بنفشه تاثیر خوبی روی پوست می گذارد, بعد از حمام است.در این روش بعد از استحمام و گرفتن نم بدن مقداری از کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار بنفشه و بادام شیرین بر روی پوستتان ماساژ دهید.

درمان موخوره با کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار بنفشه

موخوره یکی از مشکلات شایع در زنان و تعدادی از مردان است, راه حل های متفاوت و زیادی برای از بین بردن موخوره وجود دارد ولی بیشتر این روش ها کارآیی همیشگی ندارند. اما یکی از بهترین روش ها برای درمان موخوره مو کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار گل بنفشه است که به عنوان یک داروی مفید و توصیه شده موخوره پیشنهاد می شود. یک نکته که قبل از استفاده از این کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار باید به آن اشاره کرد این است که همیشه موخوره موهایتان را کوتاه کنید. سپس همان قسمت کوتاه شده را با کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار بنفشه آغشته کنید. اینکار را بعد از هربار کوتاهی موهایتان انجام دهید تا به مرور زمان موخوره به طور کامل از بین برود. همچنین به دلیل خواص کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار بنفشه در تقویت مو می توان ابروها و کل موی سر را هم با این کرم  (یا روغن) اوزون(اوزن) دار ماساژ داده و بعد از ۲۲ ساعت با آب ولرم بشویید.